Cyclinki #2

Blog / Cyclinki / Lifestyle / 10 lipca 2015

Chcesz wiedzieć jak jeżdżą kobiety? Wolą mtb czy szosę? Gdzie jeżdżą? czy dużo jeżdżą? Jakie odnoszą sukcesy? W internecie nie brakuje kobiecych blogów, profili na Facebooku czy Instagramie. Oto moja lista niektórych z tych miejsc, do których bardzo regularnie zaglądam:

Szosa jest kobietą – zaczynam od tego ważnego profilu, po prostu wszystko o kolarstwie kobiecym!

Baba na rowerze – ostatnio tylko tysiące na liczniku i na Facebooku. Szacun, że w miesiąc 1000 km w górach. Na płaskim to nie wyczyn:)

Haute Route: The Way – wyjątkowy cel ma dziewczyna i kibicuję jej z całych sił. Ostatnio pojawiła się też na Stravie.

hauteroute

What Ala bikes – ostatnio bardziej aktywna na profilu na Facebooku niż na blogu. Organizatorka Babskiej szosy, o której np. pisałam tutaj.

Principessa on the bikeblog, profil na FB, ale przede wszystkim świetny profil na Instagramie.

ZuCycling – nowy/stary profil na Facebooku: www.facebook.com/ZuCycling ale i też podpatrywać można na Instagramie. Piękne kolarskie zdjęcia!

zucycling

Mamba on bike – mtb, dla mnie obecnie totalnie inna bajka, ale przynajmniej podpatruję.

Kobiece rozmówki przy herbacie – nie tylko o rowerach, ale tak ogólnie o życiu. Ostatnio na maratonie w Łasku miałam okazję przez jakiś czas jechać w grupie z autorką.

Total Women’s Cycling – zdecydowanie więcej czerpię z profilu na Facebooku niż ze strony i chyba obecnie jedyna anglojęzyczna strona na którą zaglądam w miarę często.

totalwomencycling

I rower mieszany:
Statek kosmiczny – okazało się, że nie śledzę żadnych blogów 100% kobiecych o rowerach miejskich. Nisza do zagospodarowania?:)

Przygoda & rower – drugie miejsce gdzie rower to nie tylko szosa, ale wyłącznie mtb. Można by rzec, że przez kotka zaglądam, ale to nieprawda.

I na koniec Trimama, nie o kolarstwie, ale o triathlonie, ale niesamowity profil na FB i oczywiście blog.

A Wy jakie babskie miejsca w sieci polecacie?


Ania
Ania
Od 2 lat dumna posiadaczka roweru szosowego. Sezon 2013 poświęciła na dopasowanie roweru, aby w 2014 roku startować w ramach Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Rok 2015 to co raz dłuższe dystanse. Osiągnięcia 2014: pokonanie dystansu 336 km w 20 h i I miejsce w kategorii K2 w Pucharze Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Marzy, aby kiedyś przejechać 1008 km w 3 dni.
Previous Post

Campagnolo

Next Post

Mój pierwszy trening
More Story

Campagnolo

W moim poprzednim tekście cofnęliśmy się do lat 80tych. Dziś proponuję znacznie dłuższą podróż w czasie. Do roku...

9 July 2015