Dla Ciebie – Rower

Blog / Lifestyle / Motywacja / 3 maja 2015

Z czym tobie kojarzy się rower? Jakie masz wspomnienia z rowerem?

Zdecydowana większość z nas jeździć na rowerze nauczyła się w dzieciństwie. Pamiętam mój pierwszy rower . Tata przywiózł go z Czechosłowacji, był to również pierwszy rower mojego brata.

Pamiętam jak denerwowałam się, że tata biegnie za mną i uznałam, że koniec tej komedii. Złapałam równowagę i pojechałam. Pierwsze metry samodzielności. Potem były jeszcze dwa rowery: Romet Salto i jakiś góral. Na góralu przejechałam pewnie z milion km, bo jeździłam na nim ponad 10 lat. I dopiero niedawno w ekspresowym tempie w moim życiu pojawiały się kolejne bardziej wyspecjalizowane rowery.

W garażu stoi jednak jeden bardzo specjalny rower. Jeździły na nim osoby, których już ze mną nie ma. Jeździły osoby, których nigdy nie miałam okazji poznać. Jedną z takich osób był mój dziadek, który umarła na kilka lat przed moim urodzeniem. Znam jedną historię związaną z nim, opowiedzianą przez osobę, której już też nie ma. Jak cenny jest ten rower? Jak ważna jest ta historia? Czy któryś z moich rowerów kiedy też będzie tak ważny? Jak ważny jest rower dla mnie? To tylko środek transportu? Symbol wolności? Pasja?

Po miesiącu chorowania i odpoczynku założyłam długie kolarskie spodnie, kolarską koszulkę, bluzę, napełniłam wodą bidony. Wyciągnęłam buty szosowe i pojechałam w soczystą wiosnę.

Tak, jednak brakowało mi roweru.

A dla ciebie czym jest rower?

Zdjęcie: www.gratisography.com


Tagi:Ania
Ania
Od 2 lat dumna posiadaczka roweru szosowego. Sezon 2013 poświęciła na dopasowanie roweru, aby w 2014 roku startować w ramach Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Rok 2015 to co raz dłuższe dystanse. Osiągnięcia 2014: pokonanie dystansu 336 km w 20 h i I miejsce w kategorii K2 w Pucharze Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Marzy, aby kiedyś przejechać 1008 km w 3 dni.
Previous Post

Kilka słów o pierwszej pomocy

Next Post

Nie musisz już się starać

You might also like


More Story

Kilka słów o pierwszej pomocy

Nie napiszę tu jak jej udzielać, bo to nie temat na jeden post. Nie jest to też temat, który dokładnie zgłębiłem....

30 April 2015