Wstawaj! Szkoda dnia!

Blog / Lifestyle / Motywacja / 12 lutego 2015
cyclingirl.pl

zdjęcie by Dustin Scarpitti (unsplash.com )

O sowach i skowronkach każdy słyszał. Ja nigdy nie zaliczałam się jednej czy drugiej grupy ludzi. Nie kładłam się bardzo późno, a jakby szkoła, uczelnia a potem praca umożliwiały, to smacznie bym sobie spała do 8 lub 9.
Muszę jednak spać minimum 8 godzin. Optymalnie 9-10 godzin, ale prawie niewykonalne obecnie. Uznałam, że najwyższy czas na wyrobienie w sobie nawyku wczesnego i systematycznego wstawania rano.

Co robię?

Bardzo mi pomogły słowa: Kiedy jest czas, żeby wstawać – to wstań. Nawet jeśli nie chcesz – po prostu wstań. To, że wstaniesz, uwolni cie od faktu, że musisz wstać*.

Od poniedziałku do piątku budzik nastawiony jest na 5:30. Wstaję z poślizgiem 15 minutowym, ale godzina i poślizg jest stały.
Sobotę zaczynam o 6:15, w niedzielę wstaję najpóźniej o 8:00. Staram się w weekend nie rozregulować, bo wczesne wstawanie w tygodniu, a w weekendy późno taki efekt daje.
Kładę się w miarę o tej samej godzinie – między 22 a 23 (w tygodniu).

Warto wstawać rano w weekend?

Spróbuj dla :

1. porannego treningu – jest 9:30 a ja mam go już za sobą trening, spalonych 600 kcal (ile mogę zjeść kanapek z nutellą?) i spokojne sumienie, że  trenowałam!

2. pięknych wschodów słońca

3. specyficznego wyglądu osiedla, na którym mieszkasz – bez ruchu, w ciszy, w spokoju

4. niezapominanych min znajomych, kiedy w południe mówisz, że już za sobą masz trening, a spotkanie z nimi to już 3 Twoja aktywność tego dnia:)

A jak jest z Wami? Trening rano czy jednak wieczorem?

Zalew Siemianówka

Zalew Siemianówka

*cytat pochodzi z Coaching nr 6/2014

Tagi:Ania
Ania
Od 2 lat dumna posiadaczka roweru szosowego. Sezon 2013 poświęciła na dopasowanie roweru, aby w 2014 roku startować w ramach Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Rok 2015 to co raz dłuższe dystanse. Osiągnięcia 2014: pokonanie dystansu 336 km w 20 h i I miejsce w kategorii K2 w Pucharze Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Marzy, aby kiedyś przejechać 1008 km w 3 dni.
Previous Post

5 pomysłów na spędzenie Walentynek

Next Post

Walentynki 2015

You might also like


More Story

5 pomysłów na spędzenie Walentynek

Już widać w witrynach sklepowych moc serduszek, kolor czerwony rządzi. Ostatnio w Lidlu znalazłam nawet odpowiednio...

9 February 2015