Kołobrzeski Maraton Rowerowy

100-200 km / Blog / Maratony / Sport / 16 sierpnia 2014
Kołobrzeski Maraton Rowerowy 2014


Dla mnie jeden z ciekawszych startów. Również jeden z bardziej rozwojowych. W Miechowie sprawdzałam swoją wytrzymałość, a w Kołobrzegu po raz pierwszy jechałam w większej grupie kolarzy. Przez pierwsze 40 km utrzymałam się. Jeszcze dwa miesiące temu  – w Łasku, nie pomyślałbym, aby spróbować. Zapłaciłam za to wysoką cenę, ale warto było!
Po raz pierwszy dokręcałam na zjazdach (długie dystanse raczej zmuszą, aby na zjazdach odpoczywać). Jazda w grupie to 100% koncentracji. Nie ma podziwiania widoczków – wyjazdu z Kołobrzegu praktycznie nie pamiętałam.

Pogoda
Chyba najgorsza pogoda przy której musiałam jeździć w tym roku. Wietrznie, gorąco i na koniec deszcz, który przyniósł przyjemne ochłodzenie. Jednak wiatr przed deszczem tak się nasilił, że przesuwało mnie na lewo i prawo o dobre pół metra.

Organizacja
Trasa nam się troszkę wydłużyła, ale to nic. Jednak pierwszy bufet pojawił się dopiero po przejechaniu 67 km i należał do najskromniejszych jak do tej pory na supermaratonach. Bufet w Zieleńcu to było coś!

Maraton, z którego nie mam żadnych zdjęć. Na start mojej grupy przyjechałam na 10 sekund przed, a z mety uciekliśmy szybko na nocleg, bo padało.

Mimo wszystko mega pozytyw!


Tagi: , ,Ania
Ania
Od 2 lat dumna posiadaczka roweru szosowego. Sezon 2013 poświęciła na dopasowanie roweru, aby w 2014 roku startować w ramach Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Rok 2015 to co raz dłuższe dystanse. Osiągnięcia 2014: pokonanie dystansu 336 km w 20 h i I miejsce w kategorii K2 w Pucharze Polski w Rowerowych Maratonach Szosowych. Marzy, aby kiedyś przejechać 1008 km w 3 dni.
Previous Post

Chorwacja - Półwysep Istria - kwiecień/maj 2013

Next Post

Dlaczego nie warto jeździć rowerem do pracy?

You might also like


More Story

Chorwacja - Półwysep Istria - kwiecień/maj 201310 August 2014